تلفن : ۸۷۱۳۳ -۰۲۱

فکس : ۸۸۱۰۱۵۴۴ -۰۲۱


چوک های ورودی، DC، خروجی کاهش دهنده هارمونیک جریان و dv/dt


• محدود کننده dv/dt ورودی یکسو کننده و بارهای خازنی مجموعه خازن ها.
• محدود کننده پیک جریان ورودی در مدار ورودی اینورتر
• کاهنده هارمونیک جریان تغذیه
• کاهش جریان خط با افزایش PF
• افزایش زمان فعالیت خازن های داخلی اینورتر
• چوک های خروجی کاهش دهنده dv/dt در کابل و سیم پیچی موتور می باشند.

هارمونیک

هارمونیک های جریان توسط بارهای غیر خطی تولید می شوند از جمله پل های یکسو کننده (الکترونیک قدرت)، منبع تغذیه سوئیچینگ و لامپ های فلورسنت، یکسو کننده های سه فاز جریان شبکه با هارمونیک های ...K=1,2,3 با n=6±1 شامل می شود. دامنه های هارمونیک جریان با افزایش فرکانس کاهش می یابد. هارمونیک های جریان حامل توان اکتیو نبوده بلکه جریان های اضافی می باشند که توسط کابل های الکترونیکی حمل می گردند که میتوانند به صورت افزایش جریان کابل ها، کاهش ضریب قدرت و ناپایداری سیستم های اندازه گیری باشند. ولتاژ تولید شده بوسیله شار جریان در راکتانس ترانسفورمر ممکن است باعث آسیب دیدگی سایر تجهیزات یا تداخل در عملکرد سیستم های سنکرون گردد.

Santerno Inverters

درایوهای سانترنو به صورت ویژه برای کاهش هارمونیک های خط طراحی شده اند. این کار به جهت طراحی و ابعاد خازن های DC، دیودهای یکسو کننده و همچنین چوک های ورودی فیلتر EMI امکان پذیر است. جهت کاهش بیشتر هارمونیک ها می توان از راکتورهای ورودی AC و چوک DC نیز استفاده کرد.

OUTPUT INDUCTORS

هنگامیکه فاصله درایو تا موتور به بیش از 100 متر میرسد خطای جریان اتفاق می افتد، علت این مسئله پالس های جریانی است که بعلت اتلاف توان کابل در خروجی اینورتر بوجود می آید این پالس های جریانی از نسبت بالای du/dt ولتاژ خروجی اینورتر به وجود می آیتند. پالس های جریان می توانند توسط یک سلف که در خروجی اینورتر نصب می شود کاهش یابند. کابل های شیلد دار از اتلاف توان بیشتری برخوردارند و حتی در طول های کمتر از 100 متر ممکن است دچار مشکل شوند. نسبت du/dt در خروجی اینورتر، همچنین ممکن است سبب به وجود آمدن اثر معکوس شود و به موتور آسیب برساند.

 

 

تولید محصولات سانترنو در ایران

شرکت سامان گسترطبا مهر ارس اولین تولید کننده درایو تحت لیسانس یک شرکت اروپایی در ایران می باشد که از سال ۱۳۹۶ با توجه به دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری در ارتباط با حمایت از تولید داخل ساخت درایو و سافت استارتر تا رنج 1200کیلووات تحت لیسانس شرکت سانترنو را آغاز نموده است.

partner logopartner logopartner logo

شرکت سامان گستر نماینده انحصاری سانترنو ایتالیا

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

شماره تماس
۰۲۱-۸۷۱۳۳

آدرس دفتر

تهران ، خیابان ولیعصر ، تقاطع مطهری ، خیابان فتحی شقاقی ، پلاک ۳ ، واحد ۱۰